Darmowa dostawa od 40,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Serpentynit - Co to jest i dlaczego warto dodać go do oleju silnikowego oraz skrzyni biegów?

2023-02-06
Serpentynit - Co to jest i dlaczego warto dodać go do oleju silnikowego oraz skrzyni biegów?

Serpentynit - Co to jest i dlaczego warto dodać go do oleju silnikowego

Preparaty oparte na innowacyjnej formule inteligentnych nanocząsteczek, które pozwalają na wytworzenie stabilnej powłoki ochronnej ceramiczno-metalowej o niskich współczynnikach oporu i doskonałych właściwościach przewodności cieplnej. W produkcie Mihel EP500 serpentynit jest dodawany w celu poprawy właściwości oleju i zwiększenia jego trwałości.

Dodatek serpentynitu do oleju wprowadza do niego właściwości ochronne, takie jak zmniejszenie powstawania osadów i zanieczyszczeń, co prowadzi do zwiększenia trwałości silnika. Serpentynit również pomaga zwiększyć efektywność silnika, poprzez zmniejszenie tarcia pomiędzy częściami ruchomymi, co wprowadza mniejsze obciążenie dla silnika i zwiększa jego wydajność.

Warto dodać serpentynit do oleju, ponieważ pomaga on zachować czystość i zdrowe funkcjonowanie silnika, co przekłada się na dłuższą żywotność i mniejsze koszty utrzymania pojazdu. Warto wspomnieć, że serpentynit jest bezpieczny dla silnika i nie wprowadza żadnych negatywnych skutków dla jego funkcjonowania.

W sumie, dodanie serpentynitu do oleju jest prostym i skutecznym sposobem na poprawę wydajności i trwałości silnika, co przekłada się na lepsze i bardziej bezpieczne korzystanie z pojazdu.

Jak to działa?

Serpentynit działa poprzez zmniejszenie tarcia pomiędzy częściami ruchomymi w silniku, co prowadzi do mniejszego obciążenia dla silnika i zwiększenia jego wydajności. Serpentynit tworzy na powierzchniach metalowych cienką warstwę ochronną, która zapobiega powstawaniu rdzy i osadów, co jest szczególnie istotne w przypadku silników wysokoprężnych.

Dodatek serpentynitu do oleju może przynieść wiele korzyści, w tym:

  • Zwiększenie trwałości silnika: Serpentynit zapobiega powstawaniu osadów i zanieczyszczeń w silniku, co prowadzi do zwiększenia jego trwałości i dłuższego okresu użytkowania.
  • Poprawa wydajności: Serpentynit zmniejsza tarcie pomiędzy częściami ruchomymi w silniku, co prowadzi do zwiększenia jego wydajności i lepszej efektywności.
  • Zmniejszenie zużycia paliwa: Dzięki zwiększonej wydajności silnika i mniejszemu obciążeniu, dodatek serpentynitu do oleju może również prowadzić do zmniejszenia zużycia paliwa.
  • Poprawa jakości spalania: Serpentynit pomaga zachować czystość silnika i zapobiega powstawaniu zanieczyszczeń, co przekłada się na lepsze jakościowe spalanie paliwa i mniejsze emisje szkodliwych substancji.

W sumie, dodanie serpentynitu do oleju w produkcie Mihel EP500 jest prostym i skutecznym sposobem na poprawę wydajności i trwałości silnika, co przekłada się na lepsze i bardziej bezpieczne korzystanie z pojazdu.

Czy stosowanie serpentynitu do oleju jest bezpieczne?

Jeśli chodzi o środowisko, serpentynit jest uważany za przyjazny dla środowiska, ponieważ pomaga zmniejszyć emisję szkodliwych substancji i zwiększa efektywność silnika, co prowadzi do mniejszego zużycia paliwa i mniejszej emisji dwutlenku węgla.

Jednocześnie, należy pamiętać, że jak każdy produkt chemiczny, serpentynit powinien być stosowany zgodnie z zaleceniami producenta i instrukcjami użytkowania, aby zapewnić bezpieczeństwo i skuteczne działanie.

Podsumowując, stosowanie serpentynitu w silnikach jest uważane za bezpieczne i przyjazne dla środowiska, a jego użycie może przynieść wiele korzyści zarówno dla pojazdu, jak i dla środowiska np. zmniejszone tarcie powoduje poprawę spalania dawki paliwowo-powietrznej, co przekłada się na niższe zużycie paliwa oraz mniej szkodliwych spalin.

Gdzie mogę kupić dodatki Mihel EP500 zawierające serpentynit?

Dodatki Mihel EP500 zawierające serpentynit można kupić w naszym sklepie internetowym iPlum.pl. W naszej ofercie znajdują się oryginalne produkty tej marki, które zostały starannie wyselekcjonowane i są dostępne w konkurencyjnych cenach. W naszym sklepie można dokonać bezpiecznych i wygodnych zakupów, a także skorzystać z szybkiej dostawy. Zapraszamy do naszego sklepu, aby kupić dodatki Mihel EP500 zawierające serpentynit.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2023

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.96 / 5.00 126 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-21
Delivered on time
2024-02-07
Szybko, sprawnie i profesjonalnie. Polecam.
pixel