Darmowa dostawa od 40,00 zł

Jak wybrać czytnik do tachografu?

2022-12-31
Jak wybrać czytnik do tachografu?

Czy każdemu kierowcy potrzebny jest czytnik tachografów? Czym w ogóle jest urządzenie do odczytywania kart kierowcy i tachografu? Do czego służy to urządzenie i jak je wybrać? Odpowiadamy!

Czytnik tachografu - co to jest?

Czytniki tachografu to specjalne urządzenia, które sprawdzają się w branżach spedycyjnych i transportowych. Służą do rozliczania i ewidencji czasu pracy kierowcy. Znacznie ułatwiają kontrolowanie czasu pracy poszczególnych kierowców, co wpływa na usprawnienie funkcjonowania całej firmy.
Czytnik tachografu cyfrowego ma wbudowane przeróżne nowoczesne funkcje, a jednocześnie jest bardzo prosty w obsłudze. Usprawniają pobieranie danych nie tylko z karty kierowcy, ale także i z pojazdu. Te urządzenie można dowolnie konfigurować - dzięki temu każda firma może pobierać szybko konkretne dane z przeróżnych przedziałów czasowych.

Rodzaje czytników

Czytniki karty tachografu to urządzenia, które można podzielić ze względu na funkcje, które oferuje urządzenie.  Oprogramowanie pozwala między innymi na:

 • sczytywanie karty kierowcy oraz tachografu, 
 • archiwizowanie informacji w pamięci urządzenia,
 • sprawny przesył danych na komputer,
 • wygodny odczyt przejrzyście zapisanych danych,
 • dowolną konfigurację w zakresie danych.

Oprócz tego czytniki umożliwiają sczytywanie z tachografu i karty danych, takich jak na przykład: czas jazdy, odpoczynków, przerw, dyżurów, ogólny czas pracy. Im bardziej zaawansowane urządzenie, tym wyższa jest jego cena.
Obecnie najbardziej zaawansowane urządzenia mają wbudowaną specjalną szczelinę, dzięki której nie trzeba dokupować specjalnych kart licencyjnych, żeby aktywować czytnik. Kupując najnowsze wersje czytników sprawiasz, że odczytanie danych z karty będzie możliwe w każdym miejscu - na postoju, parkingu firmowym czy w biurze.
Dlatego więc nie patrz wyłącznie na cenę - te droższe czytniki mogą mieć funkcje, które są Ci niepotrzebne, z kolei te najtańsze mogą nie mieć aktualizacji oprogramowania.

Jaki czytnik do tachografu kupić?

To, jaki czytnik tachografu cyfrowego kupić, jest determinowane głównie przez liczbę funkcji, których potrzebujesz. Zwróć uwagę nie tylko na nie, ale także na:

 • możliwość aktualizacji oprogramowania,
 • dostępne wersje językowe,
 • pamięć,
 • funkcję przypominania o odczytach,
 • rodzaj ekranu,
 • intuicyjność w obsłudze,
 • szczelinę do odczytywania kart kierowcy lub jej brak.

Zadbaj o rozwój swojej firmy!

Możesz także kupić specjalny program do tachografów, jeżeli Twój czytnik jest sprawny, ale oprogramowanie nie jest już wspierane aktualizacją. Jeżeli masz firmę, w której ewidencja czasu pracy kierowców jest niezbędna, to urządzenie do odczytywania tachografu znacznie ułatwi pracę zarówno Tobie, jak i pracownikom. Oprócz tego warto kupić testery diagnostyczne, które pokażą w przypadku awarii co się dzieje z samochodem i czy konieczna jest naprawa u mechanika, czy jest to drobna usterka.

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.96 / 5.00 131 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-04
Towar w 100% zgodny z opisem, bezproblemową płatność, bardzo szybka wysyłka.
2024-05-27
Zamówienie zrealizowane błyskawicznie. Chętnie będę zaopatrywał się w tym sklepie
pixel